Gamybos valdymo programa

Užduotis ir problema

Įmonė užsiima biuro, virtuvės ir kitų baldų gamyba. Bendrovėje dirba apie 110 darbuotojų. Kadangi yra 24 skirtingos darbuotojų atliekamos operacijos, tapo sunku sekti gamybos procesą ir žinoti kuriame etape yra tam tikras užsakymas. Klientas susidūrė su šiomis problemomis:

 • Nebuvo vieningos sistemos, kurioje inžinieriai, projektų vadovai ir darbuotojai galėtų saugoti visą užsakymo informaciją, stebėti duomenis realiu laiku ir atsisakyti skirtingų „Excel“ lentelių naudojimo.
 • Darbuotojai gaudavo techninę dokumentaciją popierinėje formoje ir atliktos užduotys būdavo žymimos atskiruose lapuose, kuriuos vėliau reikėjo rankiniu būdu suvesti į kompiuterį.
 • Produktyvumas ir laikas sugaištas užsakymui / operacijai, nebuvo fiksuojami.
 • Nebuvo galimybės analizuoti finansinę ir pelningumo informaciją individualių užsakymų lygmeniu.
 • Sutartis su klientu buvo sukuriama rankiniu būdu.

„Office 365“ ir „Azure“ sprendimai

Kliento gamybos proceso duomenų saugojimas buvo perkeltas į „Microsoft Azure SQL“ duomenų bazę. Tai užtikrina aukščiausią duomenų saugumo lygį ir BDAR laikymąsi. Nebereikia naudoti atskirų „Excel“ lentelių, nes visi inžinieriai turi prieigą prie naujausios informacijos. Be to, naudojant „SharePoint“ buvo sukurta failų saugojimo sistema, kuri palengvino dokumentų paiešką ir leido atskirti darbuotojams prieinamą techninę dokumentaciją nuo įmonės komercinių dokumentų, prieinamų tik vadovybei.

Užsakymų valdymas

Sukūrus duomenų bazę skirtą užsakymų duomenų valdymui, klientui tapo paprasčiau laikyti visą užsakymo informaciją vienoje vietoje – klientų duomenis, priskirtus projektų vadovus, įvykdymo ir mokėjimo terminus bei prioritetus.
Dabar visi gali sekti kiekvieno užsakymo etapą (projektavimas, pateiktas pasiūlymas, gamyba ir kt.). Be to, „Microsoft Flow“ technologija suteikia klientui visiškai automatizuotą sutarčių generavimo procesą – vienu mygtuko paspaudimu sukuriama sutartis su pirkėjo duomenimis, mokėjimo sąlygomis, vieta ir kita informacija. Tai leidžia išvengti rankinio darbo ir sumažina klaidų tikimybę.

Mobili aplikacija gamybai

Siekiant pašalinti popierinių formų naudojimą gamybos procese ir automatizuoti kiekvienai operacijai skirto laiko stebėjimą, klientui buvo sukurta mobili aplikacija. Užuot fiksavę praleistą laiką ant popierinio brėžinio, darbuotojai iš sąrašo pasirenka operaciją, nurodo darbuotojus ir spaudžia mygtuką START. Baigę operaciją jie spaudžia mygtuką END.

Tai leido ženkliai pagreitinti ir tiksliau sekti gamybos procesą. Taip pat užsakymai yra rūšiuojami pagal prioritetus ir yra galimybė peržiūrėti pridėtus brėžinius bei kitą techninę informaciją tiesiai planšetės ekrane.

Gamybos proceso stebėjimas realiu laiku

Surinkti gamybos duomenys leidžia gamybos vadovui stebėti kiekvieno užsakymo ir kiekvienos operacijos eigą realiu laiku naudojant „Power BI“ ataskaitą – t.y., kurios operacijos dar laukia, kurios šiuo metu vykdomos ir kurios baigtos.

Be to, atsižvelgiant į kiekvienos operacijos koeficientą, apskaičiuojamas kiekvieno užsakymo įvykdymo procentas.

Tai leido gamybos vadovui greičiau reaguoti į pokyčius, tiksliau planuoti užsakymo užbaigimo laiką ir efektyviau paskirstyti resursus.

Finansinė analizė

Galutinė vieta, kur rodomi visi surinkti duomenys yra finansinė ataskaita.

Pajamos gaunamos iš užsakymo lange nurodytų duomenų, medžiagų kainos iš tiekimo lentelės, o praleistas laikas bei darbo sąnaudos – iš mobilios aplikacijos.

Tai leido klientui realiu laiku stebėti kiekvieno užsakymo pelningumą be jokių papildomų įrankių ir nelaukiant kol buhalterija uždarys mėnesio duomenis.

Filtrų pagalba klientas taip pat gali analizuoti duomenis pagal pirkėjus ar projektų vadovus bei surasti ankstesnių užsakymų duomenis pagal užsakymo numerį ar datos intervalą.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADRESAS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  TELEFONAS

  +12 (0) 345 678 9

  PAŠTAS

  info@company.com